LİDER AKADEMİ YAYINLARI KATILIMCILARA ÜCRETSİZ YAPRAK TEST VE TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARINA KATILIM İMKÂNI SUNACAKTIR.

 

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), 78 sayılı Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye, 5538 sayılı Kanunla eklenen Ek Madde 8 uyarınca,

 1. Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına yapılacak atamalarda,
 2. Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,
 3. Yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde ilgili kurumların kullanacakları puanları sağlayan sınav sistemidir.

 

AKÜSEM olarak yeterli kontenjanın sağlanması durumunda kurs açılacaktır.

 

KURSUN KÜNYESİ

Süresi  192 Saat (180 SAAT Matematik/Geometri+12 SAAT Sözel Mantık)
Eğitim Şekli  Uzaktan Eğitim- Canlı
Ders Saati  20:00-22:30

Ders programı kurs başlangıcında katılımcılara bildirilecektir.

Ücret  1000 TL
Kurs Tarihi  11.01.2021

 

 1. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ve canlı ders şeklinde gerçekleşecektir. Canlı dersler kayıt altına alınacak ve ücretsiz olarak tekrar izleme yetkisi verilecektir.
 2. Eğitim ağırlıklı olarak; temel konu anlatımları, deneme Sınavları, soru Çözümü, sınav taktik ve teknikleri ve çıkmış soru analizleri şeklinde olacaktır. Özellikle sınavdan önceki üç ay yoğunlaştırılmış soru çözümü ve deneme sınavı uygulamaları yapılacaktır.
 3. Ortak konu anlatımlarında DGS ve ALES’ e kayıtlı öğrencilerimiz aynı sınıfta eğitim göreceklerdir.
 4. Aşağıdaki tabloda toplam 174 saat şeklinde program düzenlenmiştir. ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklanınca eksik görünen 48 saat tekrar programlanarak siz öğrencilerimize bildirilecektir.
 5. 2021 sınav Takvimi ilan edildiğinde ders programı güncellenecektir.

 

Kesin Kayıt Yaptıran Öğrencilere eğitim başlamadan önce uzaktan eğitim sistemine giriş bilgileri mail ya da mesaj yoluyla iletilecektir.

 

ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ön kayıt talepleri doğrultusunda kesin kayıt için kayıt ekranı yeniden açılacaktır. Kesin kayıtla ilgili ödeme işlemleri bundan sonra yapılabilecektir. 

 

KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER 
+ Ödeme dekontu

 

ÖDEME SEÇENEKLERİ

 1. HAVALE YOLUYLA ÖDEME

Banka Bilgileri 
Hesap Adı: AKÜ Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi
IBAN: TR85 0001 5001 5800 7303 5118 53 (Vakıflar Bankası)

 1. ONLINE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ
 2. Merkez ofisimizde kredi kartıyla (tek çekim) ödeme yapma imkânı mevcuttur.
17 Kasım 2020, Salı 1647 kez görüntülendi