KURSUN KÜNYESİ
Tarihi  3 Temmuz 2023-4 Ağustos 2023
Süresi 48 Saat
Ücret 1050 TL
Eğitim Şekli Online/Uzaktan
Eğitmenler 1-)Öğr. Gör. Hasan GÜRKAŞ

Eğitim uzaktan eğitim ile asenkron(videolu ders) olarak verilecektir. Eğitim sonunda sertifikalar e-devlete yüklenecektir.

 

Eğitimin Temel Amacı ve Hedefleri

ALES, ÖSYM tarafından yılda üç defa , 81 ilde düzenlenen yükseköğretim kurumlarına lisansüstü öğrenci alımları ile öğretim görevlisi ,okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı gibi kadrolara yapılacak atamalar için sözel ve sayısal olarak 2 testten ve 100 sorudan oluşan, puan aralığı 50 ve 100 arası olan sınavdır. Adından da anlaşıldığı gibi lisansüstü eğitim için girilen ALES, lisansüstü eğitim için yurtdışına gönderilecek adayların belirlenmesinde de belirleyici sınavdır.

Bu amaçla, ALES’ten ne kadar yüksek puan alınırsa, akademik kariyer yahut akademisyenlik hedefi olan öğrencilerin bu hedefe ulaşma şansı o derece yüksek olur.

Eğitim boyunca çözülecek deneme ve çıkmış soru analizleriyle öğrencinin soru çözme becerileri artırılacak, pratik ve mantık yürütme becerileri artırılacaktır.

Daha önceki eğitimlerimizde sınava katılan öğrencilerimizin tamamı çok yüksek puanlar almıştır.

 

Eğitim İçeriği

Eğitim haftada 2 gün ve 3’er saatlik online dersler şeklinde yapılacaktır.

Dersler mesai saatlerinden sonra canlı olarak yapılacaktır. Öğrenci, bu dersleri video ders olarak daha sonra da izleyebilecektir.

Eğitimde sınavın Matematik bölümü için deneme sınavları çözülecek, ayrıca daha önceki yıllarda yapılan ALES sorularının matematik soruları analiz edilecektir.

Son olarak 1 hafta sözel mantık sorularının çözümüne yer verilecektir.

 

 

ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

02 Şubat 2023, Perşembe 1307 kez görüntülendi